fbpx

Kā uzturēt locītavas formā?

Sāpes ceļu locītavās un grūtības atverot ievārījuma burku, ir tas, ko daudzi no mums uzskata par normu, kļūstot vecākiem un mēs to pieņemam. Bet vai tiešām tā jābūt?

Gadiem ejot, vispirms mēs izjūtam sāpes gūžas locītavās un ceļos. Tas ir kā atgādinājums mūsu organismam, ka kļūstam vecāki. Gadu gaitā izmaiņas locītavu skrimšļos un saitēs izraisa sāpes, pietūkumu un ierobežo mūsu pārvietošanās spējas.

Lai gan artrīts vai osteoartrīts skar daudzus kam ir pāri 40 gadiem, patiesībā, ir daudz lietas ko varam darīt paši, lai novērstu un mazinātu simptomus.

Locītavu kustīgumu var uzlabot ar fiziskām aktivitātēm

No sportošanas mūsu organisms tikai iegūst un ir muļķīgi to nesaprast. Tas novērš locītavu stīvumu un nostiprina muskuļus, lai tie varētu atbalstīt un atslogot locītavas. Pat ja ir reimatiski trucējumi, jums vajadzētu, pēc iespējas uzturēt fizisko formu ar regulāru fizisko slodzi. Tāpēc mēģiniet veltīt vismaz 30 minūtes katru dienu fiziskām aktivitātēm. Var aktivitāšu laiku sadalīt pa 10 minūtēm, 3 reizes dienā.

Ir svarīgi izvēlēties tādus vingrinājumus, kas pārāk daudz neapgrūtina locītavas. Fiziskās aktivitātes ūdenī ir ideālas, īpaši apsildāmā baseinā, jo siltums mazina sāpes un uzlabo kustīgumu. Riteņbraukšana, distanču slēpošana, viegli vingrojumi trenažieru zālē, fiziskie vingrojumi ar aprīkojumu vai gumijas jostām un nūjošana ir labi piemēri aktivitātēm ar mazu slodzi uz locītavām.

Ja jūs neesat sportojis kādu laiku, ir svarīgi ieklausīties savā ķermenī.

Uzsākot fiziskās aktivitātes, var būt sāpes locītavās un muskuļos, jo tie ir pakļauti neierastam stresam. Bet, ja sāpes turpinās arī sportojot ilgāku laiku, treniņa slodze varētu būt par lielu jūsu locītavām, un jums vajadzētu pamēģināt kaut ko citu. Fizioterapeits var palīdzēt jums ieteikt, kāda veida treniņš ir labākais tieši jums.

brød

Ja jums ir artrīts, vajag izkustināt arī pirkstus. Labs vingrinājums pirkstiem ir mīcīt maizes mīklu. Tātad, ja jūs neesat bijis labs maiznieks, jums ir labs iemesls par tādu kļūt!

Möller’s Omega-3 Arthro ir īpaši radīts produkts jūsu stīvajām un sāpīgajām locītavām. Papildus Omega-3 un D vitamīnam, produkta sastāvā ir varš, kas palīdz uzturēt saistaudu veselību, kā arī tradicionālā sastāvdaļa – ingvers.

 Orkla Care
Autortiesības aizsargātas/ Mollers 2016-2019 ©