fbpx

Kāpēc ārsti bērniem iesaka lietot zivju eļļu?

Kā jaunai māmiņai jums ir daudz jautājumu. Ģimenes ārsts ir kompetents, pie viņa var saņemt palīdzību un atbildes, kā arī apstiprinājumu, ka jūsu bērniņam viss ir labi. Tajā pašā laikā, varat iegūt arī labu un drošu padomu no medicīniskā personāla. Pajautājām Norvēģijas veselības centra ārstei Randijai Kasinai, kura ir atbildīga par medicīniskajām pārbaudēm Norvēģijas rietumos Suldalas klīnikā par to, kāpēc viņa iesaka dot zivju eļļu zīdainim.

Randi Kasin, helsestasjonslege
Randi Kasin

Vai jūs ieteiktu zivju eļļu visiem mazuļiem, kas ar māmiņām ierodas šeit uz pārbaudēm?

– Jā, es vienmēr iesaku to , kad viņi ierodas  6 nedēļu vecumā uz pārbaudi, un es jautāju, vai viņi dod bērnam zivju eļļu. Krūts piens nesatur D vitamīnu, un tāpēc es vienmēr iesaku lietot papildus zivju eļļu, kas satur D vitamīnu un neaizstājamās taukskābes.

Cik daudz zivju eļļas vajadzētu dod bērniņam?

– Varat sākt dot zīdainīšiem ½ tējkaroti dienā un pakāpeniski palielināt līdz 1 tējkarotei, kas atbilst 5 ml. Tā mazulis būs uzņēmis  D vitamīna ikdienas devu, kas ir 5 mikrogrami dienā.

Bet kāpēc jūs iesakāt tikai zivju eļļu, nevis D vitamīna pilienus?

– D vitamīna pilieni nesatur vērtīgās omega-3 taukskābes, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgas bērniņam. Vēl viena priekšrocība zivju eļļai salīdzinot ar D vitamīna pilieniem, ka tā ir lētāka. Bet tiem, kuri nelieto zivju eļļu, iesaku lietot D vitamīna pilienus. Kāpēc D vitamīns ir tik svarīgs bērnam? – Norvēģijā veselības aizsardzības iestādes ieteikumos par zīdaiņu uzturu zivju eļļa ir īpaši ieteikta kā uztura bagātinātājs, kuru vajadzētu dot zīdaiņiem no četru nedēļu vecuma:

Norvēģijā veselības aizsardzības iestādes ieteikumos par zīdaiņu uzturu zivju eļļa ir īpaši ieteikta kā uztura bagātinātājs, kuru vajadzētu dot zīdaiņiem no četru nedēļu vecuma:

Zivju eļļas lietošana norvēģu uzturā ir sena tradīcija. Zivju eļļas izmantošana liek pamatus laba uztura paradumiem, kas nodrošina D vitamīna un omega-3 taukskābju izmatošanu bērnībā un pusaudžu vecumā.

Viena no omega-3 taukskābēm – DHS, veicina normālu smadzeņu un acu attīstību vēl nedzimušiem mazuļiem un zīdaiņiem**. D vitamīns veicina normālu imūnsistēms darbību.

** Labvēlīgu ietekmi panāk, katru dienu uzņemot vismaz 200 mg DHS, papildus ieteicamajai diennakts devai pieaugušajiem 250 mgOrkla Care
Autortiesības aizsargātas/ Mollers 2016-2019 ©