fbpx

Kāpēc nepieciešamas Omega-3 taukskābes, ja barojat bērnu ar krūti?

Kā jūs droši vien ziniet, krūts piens satur bērna veselībai ļoti svarīgas uzturvielas. Bet vai jūs arī zinājāt, ka papildus uzņemot Omega-3, tai var būt pozitīva ietekme mazuļa smadzeņu un redzes attīstībā?

Jaunajiem vecākiem doma, ka tieši viņi pilnībā ir atbildīgi par jaunu dzīvību, var būt ļoti satraucoša. Tas ir normāli, ka esat uztraukušies, ja pieļaujat kļūdas vai kādreiz izdarāt kaut ko nepareizi.
Kāpēc mazulis tik daudz raud? Kā mazuli labāk iemidzināt? Vai bērns attīstās kā tam vajadzētu? Visbiežāk viss tomēr ir labi un jūsu bērns izaugs vesels.

Par laimi, arī vairumam māmiņu nav problēmu barot savu mazuli ar krūti.
Daba ir sniegusi visoptimālāko pārtiku jaundzimušajam – mātes pienu. Tāpēc svarīgi, lai Jūs būtu pārliecināta, ka pati ēdat visu, kas nepieciešams, kamēr barojat bērnu ar krūts pienu.

Saskaņā ar Latvijas Veselības Ministrijas norādījumiem, uzturvērtību mātes pienā ietekmē mātes ēšanas paradumi. Jūsu uzturam jābūt augstvērtīgam, tādam, kas nodrošina pietiekami daudz enerģijas piena veidošanai, un lai tas satur barības vielas gan mātei, gan bērnam. Veselīga uztura ieteikumi ir gandrīz vienādi mātēm, kas baro bērnu ar krūti, kā pārējiem iedzīvotājiem – tikai ar dažiem izņēmumiem.

Omega-3 taukskābes ir uzturvērtības, kam vajadzētu pievērst īpašu uzmanību, kad jūs barojat mazuli ar krūti. Omega-3 satur DHS taukskābes, kas nepieciešamas optimālai mazuļa smadzeņu un acu attīstībai. Smadzeņu un acu audi attīstās pirmajā dzīves gadā, un tas ir ārkārtīgi svarīgi, ka jūsu mazulis iegūst pietiekami daudz šo taukskābju. Padomājiet par visām tām lietām, ko jūsu mazais iemācīsies, un uz kurām skatīsies pirmo reizi dzīvē.
Galvenais D vitamīna avots ir zivju tauki, bet ir sarežģīti ikdienas uzturā iekļaut pietiekami daudz zivju. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc māmiņām iesaka uzņemt zivju eļļu, lai palielinātu D vitamīna saturu mātes pienā.
Möller`s zivju eļļa satur Omega-3 DHS taukskābes, kuras iesaka grūtniecēm un ar krūti barojošām sievietēm.

Lasiet visus Latvijas Republikas Veselības Ministrijas ieteikumus, ar krūti barojošām sievietēm šeit.

Kļūt par vecāku ir brīnumaini, bet līdzi ar to nāk arī pilnīgi jauna rūpju pasaule. Tāpēc atcerieties, ka 99% no jūsu bažām nepiepildās, un vajag ļauties veselam saprātam un dod bērniņam ļoti daudz mīlestības.Orkla Care
Autortiesības aizsargātas/ Mollers 2016-2019 ©