fbpx

Omega-3 smadzenēm

Cilvēkam smadzeņu šūnas divu gadu vecumā beidz veidoties. Kad smadzenes izveidojušās, tās aktīvi turpina attīstīties, nepārtraukti veidojot jaunus savienojums. Pusaudžu vecumā nervu impulsi jau ir 16 reizes ātrāki, tādēļ pusaudži un arī pieaugušie savā sabiedriskajā, radošajā un intelektuālajā darbībā ātri apgūst jaunu informāciju.

Jaundzimušo smadzenes sver 380g, bet 2 gadu laikā tās sasniedz 1,1 kg svaru un pieaugušo cilvēka smadzenes sver aptuveni 1,3 kg. Lielākā smadzeņu daļa sastāv no taukiem, kur lielākā daļa ir omega-3 taukskābes. No visiem cilvēka orgāniem tieši smadzenēs un acs tīklenē ir vislielākais omega-3 taukskābju daudzums.

Skatoties uz pasauli un saredzot lietas, vizuālie signāli tiek nosūtīti no tīklenes uz smadzenēm un arī vienlaicīgi no citām pārējām ķermeņa daļām. Šis process notiek strādājot vienlaicīgi vairāk nekā miljoniem nervu impulsu. Jo ātrāk nervu signāli tiek nodoti starp šūnām, jo ātrāk mēs saprotam lietas, mēs varam domāt, izlasīt burtus, veidot vārdus un teikumus. Smadzeņu funkcija ir vienlīdz svarīga gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo katrs cilvēks ik dienu veic kādus uzdevumus vai darbus skolā, darbā, mājās u.c.

Arī lasīt: Kāpēc ārsti iesaka bērniem lietot zivju eļļu?

Pētījumi pierādījuši, ka ik dienas lietojot omega-3 taukskābes DHS vismaz 250 mg, tās sekmē smadzeņu darbību un palīdz uzturēt normālu redzi. Omega-3 taukskābes cilvēka organisms neražo, tas ir nepieciešams uzņemt ar pārtiku.

Mӧller’s zivju eļļā ir koncentrētas dabīgas omega-3 DHS taukskābes, kuras iegūtas no svaigām zivīm. Tējkarotē Mӧller’s zivju eļļas ir vairāk nekā grams omega-3. Bērni un pieaugušajie, kuriem nepatīk, mencu aknu eļļa šķidrā veidā, var lietot omega-3 kapsulētās formas, vai košļājamās zivtiņas. Tas ir lielisks risinājums.

Arī lasīt: Svarīgo uzturvielu tējkarote dienāOrkla Care
Autortiesības aizsargātas/ Mollers 2016-2019 ©