fbpx

Palīdzi bērnam izaugt

Būt vecākiem skolniekam nozīmē daudz vairāk nekā tikai sekot līdzi mājasdarbu izpildei. Te ir mūsu padomi, lai palīdzētu jūsu bērniem attīstīties pilnvērtīgi.

Vai esat viens no daudziem lepnajiem vecākiem, kuru mazulis uzsāks skolas gaitas rudenī? Pāreja no bērnudārza uz skolu, ir viens no lielākajiem lēcieniem bērna dzīvē, un tas ir arī nopietns pagrieziens viņu attīstībā. Kā jūs varētu palīdzēt un būt labs, uzticīgs palīgs šajā aizraujošajā ceļojumā, nodrošinot stabilu pamatu šai mazajai personai?
Te ir mūsu ieteikumi.

Bērniem ir nepieciešams miegs, lai smadzenes apstrādātu saņemto informāciju dienas laikā
Bērniem ir nepieciešama atpūta, lai varētu koncentrēties un uzņemt jaunu informāciju.

To protams visi vecāki zina un saprot. Ir atšķirīgi viedokļi cik daudz miega bērniem ir nepieciešams, bet no 10 līdz 11 stundām ir piemērotas lielākajai daļai bērnu līdz pubertātei. Bet vai jūs zinājāt, ka bērni labprāt gulētu 1 līdz 1,5 stundas ilgāk ar rutīnas režīma palīdzību un regulāru gulēt iešanu? Pēc ekspertu domām, ir arī svarīgi, lai bērni gulētu atsevišķā istabā, jo tas veicina ilgāku un vienmērīgāku miegu.

Veselīga uztura ieteikumi

Daudzveidīgs, barojošs uzturs, kurā ir daudz zivju, dārzeņu, pilngraudu produktu un zems tauku saturs piena produktiem, ir labs sākumpunkts, lai bērns iemācītos kā pareizi vajadzētu veidot ēdienkarti, lai visai dienai pietiktu enerģija. Tas attiecas arī uz pusdienu kārbām. Tajā nevajadzētu dot līdzi atrās uzkodas, vai čipsu paku, saldinātu dzērienu. Ieteicams līdzi dot svaigus augļus un jogurtu bez cukura.

Uzturs smadzenēm

Ja pieturās pie principa, kā aprakstījām iepriekš, nekādas papildus piedevas uzturam nav vajadzīgas. Vienīgais izņēmums ir D vitamīns. Kā iesaka veselības aprūpes speciālisti, D3 vitamīnu jādod bērniem no 4 nedēļu vecuma. Ar zivju eļļu jūs bērnam dodat dabīgu D vitamīnu un veselīgās omega-3 taukskābes. Omega-3 taukskābes DHA sekmē smadzeņu darbību.

Iesaistieties skolas dzīvē

Liela nozīme ir vecāku un skolas sadarbībai, tas ir ļoti svarīgi jūsu bērnam. Ja vecāki ir aktīvi, tas noved pie labākiem mācību rezultātiem, labāku paškontroli, vairāk
apmierinātības, mazāk uzvedības problēmas, mazāk kavējumu, labas attiecības ar vienaudžiem un skolotājiem, labākus darba ieradumus, vairāk pozitīvas attieksmes pret skolu, labākus mācīšanās ieradumus, rezultatīvākus darbus un augstāku mērķi attiecībā uz izglītību nākotnē.

Attīstības traucējumus pamaniet pēc iespējas agrāk

Bērni ar īpašām vajadzībām, piemēram, valodas traucējumi, jāpamana pēc iespējas ātrāk, lai varētu saņemt nepieciešamo palīdzību. Bieži vien šos traucējumus atklāj veselības aprūpes vai pirmsskolas darbinieki, bet, ja jums ir aizdomas par iespējamām novirzēm, jūs varat sazināties ar savu ģimenes ārstu. Nebīstieties konsultēties ar speciālistu, ja jums ir jautājumi par redzes, dzirdes vai citiem bērna attīstību saistošiem jautājumiem.

Pārdomājiet par studiju programmām

Pavērojiet un pārdomājiet kur varētu bērns mācīties, kādas bērnam ir dotības. Tā jūs varat iedziļināties atbilstošās mācību programmās jau laicīgi.

Mājās iekārtojiet skolniekam savu darba vietu

Skolēniem ir nepieciešama sava vieta, kur pildīt mājas darbus. Ļaujiet viņiem pašiem izlemt, kur tai vajadzētu būt un kā tai jāizskatās. Tā skolnieks radīs vidi, kas viņam būs motivējoša mācīties.Orkla Care
Autortiesības aizsargātas/ Mollers 2016-2019 ©