fbpx
 • Kāpēc lietot omega-3 zivju eļļu no dzimšanas?

  Norvēģu veselības iestādēs Mӧller’s zivju eļļa ir vienīgais uztura bagātinātājs, kurš iekļauts rekomendācijās pilnvērtīgai bērnu attīstībai no 4 nedēļu vecuma, jo mazuļiem jāaug un jāattīstās pilnvērtīgi.

  Smadzeņu un redzes attīstībai omega-3 taukskābes.

  Mazulim piedzimstot tā smadzenes sver aptuveni 380g, taču ņipram divgadniekam to svars jau ir aptuveni 1,1 kg. Smadzenes un acs tīklene, ir orgāni kuros ir visvairāk omega-3 taukskābes DHS. Šīs unikālās taukskābes ir ar elastīgu struktūru, tādēļ tās ļoti viegli veido smadzeņu šūnu membrānu. Mazulim uzņemot ik dienu vismaz 100 mg omega-3 taukskābes DHS, tās palīdz uzturēt normālu smadzeņu darbību un veicina redzes attīstību bērniem līdz 12 mēnešiem. Tas ietekmēs cik spilgtu šo pasauli viņi redzēs.

  Imunitātei

  D 3 vitamīns . Bērniņam piedzimstot, to aizsargā no māmiņas mantotā un caur mātes pienu saņemtās antivielas. Pirmajos dzīves gados bērna imunitāte vēl ir ļoti trausla. D 3 vitamīns ietekmē svarīgāko imūnsistēmu šūnu veidošanos un attīstību1, tādēļ īpaši svarīgi to lietot mazulim pirmajā dzīves gadā.

  A vitamīns arī svarīgs bērniņa imunitātei, jo palīdz regulēt imūnsistēmas atbildes reakciju uz infekcijām2, nodrošina normālu redzes, ādas un gļotādu funkciju, kuras ir pirmā barjera mazuļa organismam vēl svešajām baktērijām un vīrusiem. Šis vitamīns var būt nozīmīgs, aizsargājot smadzenes no vakcīnu blakusparādībām3.

  Mazuļa augošajiem kauliem.

  D3 vitamīns bērniem ir nepieciešams normālai kaulu augšanai un attīstībai, tas veicina normālu kalcija uzsūkšanos un izmantošanu, kas ir ļoti nepieciešams kaulu un zobu veidošanās procesiem.

  Māmiņas piens D un A vitamīnus satur ļoti maz un mammītei neuzņemot omega-3 taukskābes DHS pietiekamā daudzumā, tās arī pieniņā būs mazs.

  1Cynthia Aranow. Vitamin D and the Immune System. J Investig Med. 2011 Aug; 59(6): 881–886.

  2P Calder ed. Nutrition and Immune Function. October 2002. chapter 8, p151

  3Robert Sears. The Vaccine Book. October 2007; 187 – 190.

 • Vai bērnam jādod zivju eļļa, ja lietojam D vitamīnu?

  Jā, jo dodot tikai vitamīnu D3 bērns nesaņem vērtīgās polinepiesātinātās omega-3 taukskābes DHS un EPS. Tomēr šo jautājumu iesakām pārrunāt arī ar jūsu ģimenes ārstu.

 • Vai zivju eļļu var pārdozēt?

  Pārdozēt var zivju eļļā esošos vitamīnus A, D3, E un citus, kuri ir pievienoti kādam no zivju eļļas produktiem. Omega-3 taukskābes pārdozēt ir grūti, tomēr nav ieteicams lietot vairāk nekā 5000 mg jeb 5g dienā.

 • No kāda vecuma var sākt lietot zivju eļļu?

  Labu, kvalitatīvu un dabīgu zivju eļļu var sākt dot mazulim no 4 nedēļu vecuma. Ar krūti barojošām māmiņām, lietojot omega-3 pietiekamā daudzumā (200 mg dienā), DHS taukskābes mazulis saņems arī ar māmiņas pieniņu.

 • Kāpēc grūtniecēm jālieto omega-3 taukskābes?

  Omega-3 taukskābēm DHS ir ļoti būtiska loma mazuļa nervu sistēmas, smadzeņu un acu attīstībā. Visnozīmīgākā loma tām ir tieši pēdējos 3 grūtniecības mēnešos un pirmajos sešos mazuļa dzīves mēnešos. Vienīgais veids, kā māmiņa var nodrošināt savu vēl nedzimušo bērniņu ar šim nozīmīgajām taukskābēm, ir papildus uzņemot omega-3 kapsulas.

 • Vai zivju eļļas vietā nevarētu lietot linsēklu, vai olīveļļu, jo tajās arī ir omega-3 taukskābes?

  Olīveļļa un linsēklu eļļa satur omega-3 taukskābi ALS (alfa linolskābi), bet zivju eļļa satur EPS un DHS taukskābes. Mūsu organismam nozīmīgākas ir EPS un DHS taukskābes. Tās ir sastopamas katrā mūsu organisma šūnā, smadzenēs, nervos, acīs (tīklenē) un ir patiešām svarīgas, jo veicina sirds, asinsvadu, smadzeņu un acu funkcijas.

 • Vai zivju eļļa jālieto tikai ziemas tumšajos mēnešos?

  Zivju eļļā esošās taukskābes mums nepieciešamas gan ziemā, gan vasarā. Tādēļ, ja uzturā nelietojat pietiekamā daudzumā zivis (1-2 reizes nedēļā), zivju eļļa būtu jālieto visu gadu.

 • Vai visas zivju eļļas ir vērtīgas?

  Zivju eļļas lielākā vērtība ir dabīgās omega-3 polinepiesātinātās taukskābes DHS un EPS. Jo vairāk šīs divas taukskābes ir zivju eļļas sastāvā, jo vērtīgāka tā ir mūsu organismam.

VISAM ORGANISMAM.
VISA MŪŽA GARUMĀ.
Sekojiet mums Facebook
Facebook
Orkla Care
Autortiesības aizsargātas/ Mollers 2016-2019 ©