• Vai bērnam jādod zivju eļļa, ja lietojam D vitamīnu?

  Jā, jo dodot tikai vitamīnu D3 bērns nesaņem vērtīgās polinepiesātinātās omega-3 taukskābes DHS un EPS. Tomēr šo jautājumu iesakām pārrunāt arī ar jūsu ģimenes ārstu.

 • Vai zivju eļļu var pārdozēt?

  Pārdozēt var zivju eļļā esošos vitamīnus A, D3, E un citus, kuri ir pievienoti kādam no zivju eļļas produktiem. Omega-3 taukskābes pārdozēt ir grūti, tomēr nav ieteicams lietot vairāk nekā 5000 mg jeb 5g dienā.

 • No kāda vecuma var sākt lietot zivju eļļu?

  Labu, kvalitatīvu un dabīgu zivju eļļu var sākt dot mazulim no 4 nedēļu vecuma. Ar krūti barojošām māmiņām, lietojot omega-3 pietiekamā daudzumā (200 mg dienā), DHS taukskābes mazulis saņems arī ar māmiņas pieniņu.

 • Kāpēc grūtniecēm jālieto omega-3 taukskābes?

  Omega-3 taukskābēm DHS ir ļoti būtiska loma mazuļa nervu sistēmas, smadzeņu un acu attīstībā. Visnozīmīgākā loma tām ir tieši pēdējos 3 grūtniecības mēnešos un pirmajos sešos mazuļa dzīves mēnešos. Vienīgais veids, kā māmiņa var nodrošināt savu vēl nedzimušo bērniņu ar šim nozīmīgajām taukskābēm, ir papildus uzņemot omega-3 kapsulas.

 • Vai zivju eļļas vietā nevarētu lietot linsēklu, vai olīveļļu, jo tajās arī ir omega-3 taukskābes?

  Olīveļļa un linsēklu eļļa satur omega-3 taukskābi ALS (alfa linolskābi), bet zivju eļļa satur EPS un DHS taukskābes. Mūsu organismam nozīmīgākas ir EPS un DHS taukskābes. Tās ir sastopamas katrā mūsu organisma šūnā, smadzenēs, nervos, acīs (tīklenē) un ir patiešām svarīgas, jo veicina sirds, asinsvadu, smadzeņu un acu funkcijas.

 • Vai zivju eļļa jālieto tikai ziemas tumšajos mēnešos?

  Zivju eļļā esošās taukskābes mums nepieciešamas gan ziemā, gan vasarā. Tādēļ, ja uzturā nelietojat pietiekamā daudzumā zivis (1-2 reizes nedēļā), zivju eļļa būtu jālieto visu gadu.

 • Vai visas zivju eļļas ir vērtīgas?

  Zivju eļļas lielākā vērtība ir dabīgās omega-3 polinepiesātinātās taukskābes DHS un EPS. Jo vairāk šīs divas taukskābes ir zivju eļļas sastāvā, jo vērtīgāka tā ir mūsu organismam.

VISAM ORGANISMAM.
VISA MŪŽA GARUMĀ.
Sekojiet mums Facebook
Facebook
Orkla Health
Autortiesības aizsargātas/ Mollers 2016 ©