MÖLLER’S VĒSTURE

Ziemeļu maģija

Mencu aknu eļļas izmantošanai ir sena vēsture Ziemeļeiropas tautas un tradicionālajā medicīnā. Svaigas mencu aknas Skotijā un Norvēģijā gadsimtiem ilgi uzskatītas par delikatesi, kā arī izmantotas ārstnieciskos nolūkos ilgi pirms Peters Mollers izgudroja metodi, kā iegūt veselībai labvēlīgo eļļu. 

Peters Mollers - vīrs, kas radīja zelta eļļu

Möller’s 1854. gadā dibināja farmaceits Peters Mollers. Pateicoties viņa neatlaidībai un ticībai mencu aknu eļļas labvēlīgajai ietekmei uz veselību, vēlāk tika atklāta dabīgo A un D vitamīnu klātbūtne eļļā, kas padarīja produktu vēl nozīmīgāku.

Pateicoties uzņēmuma Peter Möller’s dibināšanai, esam ieguvuši vienu no labākajām apstrādes metodēm, kas nodrošina Möller’s produktu kvalitāti, tīrību un garšu.

Šodien mēs varam pateikties Peteram Molleram par iespēju cilvēkiem lietot veselīgo eļļu visā pasaulē.Peters Mollers 1793-1869

Hronoloģija

Timeline

Meitenes stāv rindā, lai saņemtu ikdienas Möller's karoti 1925. gadā Sandakera pamatskolā, Oslo

Būtiska norvēģu ikdienas uztura sastāvdaļa jau 170 gadus

Möller’s mencu aknu eļļa jau kopš 1854. gada ir bijusi būtiska Norvēģijas veselības aprūpes sastāvdaļa.

Laikā no 1929. līdz 1963. gadam Möller’s mencu aknu eļļa tika iekļauta valdības skolas projektā “Oslo brokastis”, lai nodrošinātu, ka visi skolēni uzsāk dienu ar ko veselīgu un barojošu.

100% savvaļas ziemeļaustrumu Arktikas menca

Möller’s mencu aknu eļļa ir izgatavota no ziemeļaustrumu Arktikas mencas. Tās zvejotas Lofotu un Vesterālenas ūdeņos.

Katru gadu ziemeļaustrumu arktiskā menca, vietēji pazīstama kā “Skrei”, iziet pārsteidzošu ceļojumu cauri Barenca jūrām, lai sasniegtu savas nārsta vietas Norvēģijas krastā. Sasniedzot Norvēģijas arhipelāgu, tā ir visizturīgākā, spēcīgākā un liesākā menca pasaulē, nodrošinot tās unikālo kvalitāti.

Mencu nārsta sezona ilgst no janvāra līdz aprīlim. Šis ir vienīgais periods gada laikā, kad var tikt pie svaigi nozvejotām mencām.

boat-1

Lofotu salām ir nozīmīga loma vēstures lappusēs

Zvejniecībai ir nozīmīga loma šī reģiona vēsturē. Lofotu salu iedzīvotāji ar Arktisko mencu zvejniecību nodarbojas jau vairāk kā 7000 gadus, kopš tur ieradās pirmie cilvēki. Eiropā Arktiskās mencas, kā produkts, tiek novērtētas jau kopš 860. gada.

Mencas dabiski ir bagātas ar omega-3 taukskābēm, vitamīniem un minerālvielām

Augstākā kvalitāte un svaigums

Möller’s produktos izmantotās mencas tiek nozvejotas, izmantojot tradicionālos zvejas kuģus. Pirmie aknu apstrādes darbi sākas 24 stundas pēc nozvejas, lai nodrošinātu augstāko kvalitāti un svaigumu

Ikoniskā zaļā pudele

Möller ikoniskās zaļās pudeles nav daudz mainījušās kopš laikiem, kad uzņēmuma dibinātājs Peters Mollers bija vienīgais, kam atļauts tās piepildīt, nodrošinot to satura kvalitāti.

Iesākumā Möller’s produktus pārdeva tikai farmācijās, taču šodien Möller’s variet iegādāties ne tikai farmācijās, bet arī aptiekās, pārtikas preču veikalos un e-komercijas platformās.