Kā izaudzināt gudru bērnu?

Katrs vecāks vēlas, lai bērns augtu un attīstītos pilnvērtīgi, vēlāk labi mācītos un izveidotu veiksmīgu karjeru. Bērna smadzeņu attīstība sākas jau grūtniecības laikā un turpinās līdz pat 25 gadu vecumam. To ietekmē uzturs, fiziskās aktivitātes, socializācija, miegs, stress, apkārtējās vides faktori, ģenētika un citi faktori. Pēdējos gados arvien vairāk pētījumu pierādījuši, ka Omega-3 taukskābēm ir būtiska loma smadzeņu attīstībā un veselībā visa mūža garumā.

Kāda ir Omega-3 taukskābju labvēlīgā ietekme?

Omega-3 taukskābe dokozoheksaēnskābe (DHS) ir būtiska smadzeņu šūnu membrānas sastāvdaļa. Tā smadzenēs ir sastopama augstā koncentrācijā, nodrošinot smadzeņu šūnu un neirotransmitteru normālu darbību, plasticitāti un aizsardzību no oksidatīvā stresa, ietekmējot cilvēka kognitīvās funkcijas, runas un valodas attīstību, spēju mācīties, noskaņojumu un arī uzvedību. Cita Omega-3 taukskābe – eikozapentaēnskābe (EPS) ir svarīga, lai novērstu uzmanības deficītu, hiperaktivitāti, garastrāvokļa traucējumus un trauksmi.1

Būtiski, ka mūsu organisms pats neveido Omega-3 taukskābes, tāpēc tās ir iespējams uzņemt tikai ar uzturu.

Kādi produkti satur Omega-3 taukskābes?

Vērtīgākie Omega-3 taukskābju DHS un EPS avoti ir treknās zivis – lasis, forele, skumbrija, siļķes, brētliņas, tuncis, aļģes un citi jūras valsts produkti. Tāpēc ir nozīmīgi visa gada garumā bērna uzturā regulāri iekļaut jūras zivis, lai uzņemtu optimālu Omega-3 taukskābju daudzumu.

Tomēr realitāte ir tāda, ka ne visi bērni ēd zivis, tāpēc ērtākais veids, kā papildināt bērna uzturu ir izvēloties Norvēģijā ražotās zivju eļļas želejas zivtiņas Möller’s Junior. Tās satur bērnam optimālu dienas devu Omega-3 taukskābes DHS un EPS – 370mg, kā arī bērnam drošu D vitamīna devu – 400IU, kas ir nozīmīgs imūnsistēmas normālai darbībai un kaulu veselībai.

Želejas zivtiņām ir maiga, gluda tekstūra; tās ir viegli sakošļāt un norīt, tāpēc zivtiņas ir piemērotas bērniem no 3 gadu vecuma. Möller’s piedāvā plašu garšu daudzveidību, kas palīdz piemeklēt bērnam patīkamāko – zemeņu, augļu, apelsīnu-citronu vai kolas garšu. Zivtiņas arī nesatur cukuru, glutēnu un laktozi.

Mollers-Junior-infografika

Uzņemot DHS taukskābes vismaz 250 mg dienā, tās palīdz uzturēt normālu smadzeņu darbību un redzi. Vitamīns D vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību, palīdz uzturēt kaulu un zobu veselību.

Omega-3 taukskābes būtiskas jau grūtniecības laikā

Vecākiem jāņem vērā, ka Omega-3 taukskābes ir būtiskas bērna smadzeņu attītībai jau prenatālajā periodā, tāpēc ir nozīmīgi, ka grūtnieces uzņem augstāku devu Omega-3 taukskābes, kas nodrošina gan māmiņas, gan mazuļa vajadzības. Möller’s Extra zivju eļļas kapsulas satur augstas koncentācijas Omega-3 taukskābes, kas ir ērtas ikdienas lietošanā un nodrošina optimālu DHS un EPS taukskābju daudzumu grūtniecības laikā.

Mollers-Extra-infografika

Omega-3 taukskābes EPS un DHS palīdz uzturēt normālu asinsspiedienu* un veicina normālu sirds darbību.** Omega-3 DHS taukskābes palīdz uzturēt normālu smadzeņu darbību un redzi.*** Grūtniecības un bērniņa barošanas laikā mātes DHS patēriņš veicina augļa un zīdaiņa normālu acu un smadzeņu attīstību.**** 

Labvēlīgo ietekmi panāk, katru dienu uzņemot:

* 3 g EPS un DHS, bet kopējā dienas deva nedrīkst pārsniegt 5 g EPS un DHS.

** 250 mg EPS un DHS, 

*** 250 mg DHS,

**** 200 mg DHS papildus ieteicamajai Omega-3 taukskābju diennakts devai pieaugušajiem, t.i.: 250 mg DHS un EPS.

Omega-3 mazulīša normālas kognitīvās attīstības atbalstam 

Pēc mazulīša nākšanas pasaulē, ieteicams izvēlēties zīdaiņiem piemērotu zivju eļļu uztura papildināšanai. Möller’s Mana Pirmā zivju eļļa ir īpaši tīra un kvalitatīva mencu aknu eļļa, kas piemērota lietošanai zīdaiņiem jau no 4 nedēļu vecuma, kad strauji turpinās smadzeņu attīstība. Tā satur arī dabīgo D vitamīnu, līdz ar to papildus D vitamīns nav nepieciešams.

Möller’s produkti tiek ražoti Norvēģijā, izmantojot augstākās kvalitātes izejvielas un ar stingriem kvalitātes standartiem – ražošanas procesā produkti iziet pat 8 kvalitātes pārbaudes.

Mollers-Pharma-First-infografika

Uzņemot DHS taukskābes vismaz 250 mg dienā, tās palīdz uzturēt normālu smadzeņu darbību un redzi. Vitamīns D vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību, palīdz uzturēt kaulu un zobu veselību.

1 Gillies D, Leach MJ, Perez Algorta G. Polyunsaturated fatty acids (PUFA) for attention deficit hyperactivity disorder (ADHD) in children and adolescents. Cochrane Database Syst Rev. 2023 Apr 14;4(4):CD007986. doi: 10.1002/14651858.CD007986.pub3. PMID: 37058600; PMCID: PMC10103546.

What is good health?

Do you have a good lifestyle?

Lifestyle simply means the way in which you live. Health and lifestyle go hand in hand. You might feel you have a good lifestyle if you are physically active, eat healthily and generally experience a sense of wellbeing. Conversely, if you want good health you should also have a good lifestyle.

Physical activity is the major contributor to a good lifestyle, but diet, drugs, stress, sleep and social conditions are also play an important role. Being able to use the body properly to avoid injury also affects lifestyle. Physical activity can also prevent depression and help you to recover more quickly from mental illness, both of which obviously affect your lifestyle.

Diet can be a difficult topic for many. Perhaps you eat too much or too little or maybe you find it hard to know what foods to combine to have a balanced diet. It’s also important to eat food that contains important vitamins, minerals and dietary fibre, omega-3 and antioxidants. On top of all this, you also need to get enough energy, protein and the correct fatty acids. The requirement for these nutrients changes throughout your life. When you are older you also have different requirements than children and younger adults. Women also have different requirements than men. Pregnant and breastfeeding mothers also have special requirements.

When you get older, you lose muscle mass and your body requires less energy and therefore less food. You may lead a less active life than you did before, which is why you require less food. However, your need for minerals, vitamins and other nutrients remains the same. Of course, there are plenty of healthy and active older people, but when you reach 70 to 80 years of age, it’s easier to become ill, especially during flu season.

Some steps you can take to improve your lifestyle and health are to:

What is good quality of life?

The World Health Organisation (WHO) defines quality of life as a state where the individual can realise their potential, cope with normal stressful situations, work in a rewarding and positive way, and be able to contribute to others and society. 

Quality of life is a wide and somewhat diffuse concept that includes joy in, and a desire for, life. These are values that are rather felt than measured, which in turn are based on personal environment and choices. Quality of life doesn’t necessarily depend on being healthy or sick. It’s the moments between worries, sorrows, problems and ailments that matter. For example, if you have a chronic illness, a feeling of mastery can be important when talking about quality of life.

To sum up, quality of life is a combination of health, lifestyle, networks and social support. It’s about experiencing joy, meaning in life, satisfaction, security and a sense of belonging, as well as being able to use your strengths. It’s also about feeling interest in life, coping with everyday situations and a being committed to something or someone. If you have good quality of life, you will be able to cope better with the inevitable stressful situations in life.

Mūsu produkti